fbpx

Saulės modulį išsirinkti paprasta

Mes sakome tiesiai šviesiai – saulės modulį išsirinkti paprasta.Pastebėjome, kad vartotojai, siekiantys įsigyti saulės modulius, pirmiausia klausia apie gamintojo kilmės šalį. Tik ar tikrai ši informacija yra pati svarbiausia renkantis saulės modulius? Kokius klausimus verta užduoti ir kaip išsirinkti saulės modulį paprastai?

Pasidomėkitesaulės modulių gamybos procesu. Kodėl tai svarbu? Menkiausias pažeidimas, kurio plika akimi nepastebėsite, gali paveikti modulio efektyvumą. Lyderiaujantys modulių gamintojai, siekiantys tiekti vartotojams pačius kokybiškiausius produktus, – robotizuoja visą gamybos procesą bei naudoja naujausias technologijas. Pavyzdžiui, saulės moduliai gali būti gaminami iš pusiau perpjautų fotovoltinių celių.

Rinkitės saulės modulius, kurie atitinka aukščiausios kokybės standartus ir tai liudijančius sertifikatus. Sertifikatas – tai įrodymas, kad gausite kokybišką gaminį. Atsakingi gamintojai testuoja saulės modulius įvairiomis temperatūros, oro sąlygomis ir veikiant skirtingai apkrovai. Saulės moduliai, kurie turi tokių organizacijų kaip „TÜV”,„UL“, „Intertek“, „CSA group“, „BBA“ ir kt. sertifikatus – pasižymi aukščiausia produktų kokybe.

Atkreipkite dėmesį į saulės modulių efektyvumą. Efektyvumas parodo kiek saulės energijos paverčiama į elektros energiją. Kuo didesnis saulės modulio efektyvumas tuo geresnis našumas. Šiuo metu pasaulinėje rinkoje pasiektas didžiausias modulio efektyvumas yra 22.70% (2019 m. duomenimis). Rinkoje galite rasti monokristalinius (dažniausiai juodos spalvos) ir polikristalinius modulius (dažniausiai mėlynos spalvos). Monokristaliniai moduliai yra efektyvesni lyginant su polikristaliniais moduliais, tačiau pagrindiniai jų trūkumai – aukšta kaina, o juodas paviršius labiau įkaista. Polikristaliniai modulių efektyvumas yra mažesnis, tačiau šie moduliai vilioja patrauklia kaina, o mėlynas paviršius mažiau įkaista. Be to, rinkoje galima rasti dvipusius saulės modulius, kurie generuoja daugiau energijos.

Pasidomėkite  taikoma garantija saulės elektrinei. Turėtumėte žinoti, kad saulės moduliams yra taikomos dviejų tipų garantijos: efektyvumo garantija (dažniausiai taikoma 25 m.). Ši garantija užtikrina, kad po 25 m. saulės modulis veiks ne mažiau kaip 80-83% efektyvumu (priklausomai nuo gamintojo). Techninė produkto garantija (dažniausiai taikoma 10 – 25 m.) Svarbu pabrėžti, kad gamintojai taiko skirtingas garantijas ir tai gali lemti keli veiksniai:

  • Patirtis rinkoje/gamyboje;
  • Tam tikros technologijos naudojimas;
  • Naudojami elementai (celės).

Taip pat verta žinoti, kad siekiant palengvinti apsisprendimą, kokį modulių gamintoją pasirinkti „Bloomberg“ sukūrė reitingavimo sistemą, pagal kurią modulių gamintojai yra skirstomi į TIER 1 arba TIER 2 gamintojus. TIER 1 – gamintojai yra finansiškai stabilūs ir per pastaruosius 2 metus įgyvendino bent 6 saulės elektrinių projektus, kurių galia yra ne mažesnė nei 1,5 MW.

Atnaujintą TIER 1 gamintojų sąrašą galite rasti čia: https://www.renvu.com/Learn/Bloomberg-Tier-1-Solar-Panels-List-2019

Turite papildomų klausimų? Pildykite užklausą internetu https://nogrid.lt/kontaktai/arba rašykite uzklausos@nogrid.lt