fbpx

Paramą saulės elektrinėms įsirengti gaus daugiau norinčių nei planuota. Kokie žingsniai laukia toliau?

Šią savaitę Aplinkos projektų valdymo agentūra paskelbė, jog daugiau nei 6700 norinčių įsirengti saulės elektrinę savo namų ūkyje, gaus ES paramą. Paramos gavėjai, norintys elektrinę įsirengti dar iki vasaros jau suskubo ieškoti rangovų ir rinktis įrangą. 

Kovo 4 d., 2020. 15,54 mln. eurų, vietoje numatytų 9 mln. parama, kurią šiais metais Europos Sąjunga skyrė nutolusių ir ant privačių namų sumontuotų saulės elektrinių įrengimui atiteks daugiau nei 6700 paraiškų teikėjų. Šią savaitę paraiškas pateikę asmenys jau gavo atsakymus dėl jų gavimo. 

Nors numatyta, kad gyventojai turi pasistatyti elektrinę per 9 arba, jei elektrinė nutolusi, 12 mėnesių, paraiškų gavėjai skuba įsirengti elektrines dar iki vasaros. Taip siekiama dar šiemet išnaudoti naudingiausius generacijai vasaros mėnesius. 

Suskubę būsimi saulės elektrinių savininkai pirmiausia renkasi rangovus bei įrangą. 

Pirmasis žingsnis: apsispręsti, kuris modelis labiausiai tinka individualiems poreikiams ir per kiek laiko jis atsipirks. Dėl šios priežasties dažno pirkėjo dėmesį atkreipia pigiausi pasiūlymai. Visgi, saulės elektrinių rangovai pataria atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir į teikiamą garantiją bei siūlomą įrangą.

Nė viena elektrinė nėra apsaugota nuo įrangos gedimų. Dėl to labai svarbu atkreipti dėmėsį į saulės elektrinių įrangai suteikiamą gamintojo garantiją.  Taip pat reikia neužmiršti, kad saulės elektrinėms būtina priežiūra. Taip klientai apsisaugo nuo galimų papildomų išlaidų ateityje”, sakė saulės energetikos ekspertas, įmonės NoGrid” direktorius dr. Andrius Džiaugys.

Ekspertas pataria, jog net ir skubant, verta atkreipti dėmesį į elektrinių techninę specifikaciją ir įrangos įtampos keitiklių ir kitų detalių kokybę. Esą taip bus užtikrinamas saulės elektrinės ilgalaikis ir našus veikimas. 

Pavyzdžiui, dažnam saulės elektrinės savininkui paliekama galimybė rinktis tarp tradicinių ir iki 6% našesnių, optimizuotų įtampos keitiklių. Pastarieji išmanesni ir našesni įtampos keitikliai, užtikrina ir saugumą išjungus prietaisą ar jam sugedus, sumažina nuolatinės įtampos grandinėje likusią įtampą iki nepavojingos žmogui. 

Įtampos keitikliai yra viena iš kertinių saulės elektrinės dalių. Kai pasirenkami naujesni optimizuoti  saulės elektrinių sprendimai, rangovai gali užtikrinti, kad jie bus pritaikyti ir sudėtingesniems projektams, pavyzdžiui, daugiašlaitiniams stogams. Visgi, svarbiausia turėtų būti saugumas, ir šioje srityje inverteriai su optimizatoriais visuomet pirmauja. Šis sprendimas leidžia stebėti kiekvieno saulės modulio darbą atskirai  ir būti užtikrintam, kad saulės elektrinė dirba pilnu pajėgumu”, – teigė dr. Andrius Džiaugys.