fbpx

Pagrindiniai žingsniai norint turėti Saulės elektrinę

Pristatome savo naują projektą – NoGrid Akademiją! Kaip sufleruoja pavadinimas, sieksime išsamiau papasakoti apie saulės energetiką bei taip suteikti Jums žinių. Tikimės, kad šioje skiltyje rasite naudingos informacijos.

Pirmoje temoje apžvelgsime pagrindinius žingsnius norint turėti saulės elektrinę. Tikimės, tai padės suprasti laukiančius darbus. Sekančiuose straipsniuose kiekvieną žingsnį apžvelgsime detaliau.

Taigi, jeigu jau apsisprendėte būti žaliais ir naudoti pačių pasigamintą energiją, pirmiausia norime Jus pasveikinti. O dabar svarbiausi žingsniai, kurios reikia atlikti:

1. Apskaičiuokite, kokios elektrinės galios jums reikia. Tai padaryti galite įvertinę savo elektros suvartojimą. Vienas kilovatas elektrinės per metus sugeneruoja apie 1000 kWh. Įvertinkite, kiek suvartojate elektros per metus ir pagal tai pasirinkite elektrinės galingumą.

2. Saulės elektrinės išdėliojimas ant stogo 3D makete. Patikrinkite, kaip elektrinė atrodys ant stogo. Galbūt ne visi moduliai telpa ant stogo ir reikia mažesnės elektrinės.

3. Kai jau žinome kaip atrodys elektrinė, laikas montuoti tvirtinimo konstrukcijas. Jos yra skirtingos – tiek ant šlaitinio stogo, tiek ant plokščio stogo, tiek ant žemės. Savo klientams siūlome aliuminio profilius, ant kurių vėliau montuosime modulius. Elektrinės gali būti tvirtinamos ant šlaitinio stogo arba panaudojamas balastas, jeigu stogas yra plokščias. Tokiu būdu negręžiama į stogą.

4. Modulių montavimas. Jeigu jau paruošėte tvirtinimo konstrukcijas, metas montuoti saulės modulius. Jie prisukami specialiais varžtais prie tvirtinimo konstrukcijų. Patys moduliai gali būti skirtingos galios – 250W, 260W, 270W ir t.t.

5. Jeigu ant stogo darbus baigėte, laikas prijungti įtampos keitiklį. Jis saulės energijos sugeneruotą nuolatinę srovę keičia į kintamą elektros srovę – tokią, kokia naudojama buityje. Prijungus įtampos keitiklį savo namuose galite naudoti savo pagamintą elektrą. Įtampos keitiklis namams pirmiausia perduoda saulės elektrinės elektrą, o jeigu jos trūksta, tuomet pasiima trūkumą iš elektros tinklų. Jeigu yra perviršis – atiduoda į tinklus. Kai įjungiamas įtampos keitiklis, galite naudotis elektrine.

6. Be pačios elektrinės pastatymo dar turite susitvarkyti ir dokumentaciją. Ją sudaro Plėtros ir Gamybos leidimai iš Valstybinės energetikos inspekcijos, ESO projekto pateikimas ir suderinimas ir pačios elektrinės testavimas bei pridavimas Valstybinei energetikos inspekcijai. Visa dokumentacija užtrunka nuo 2 iki 5 mėnesių. Tuo tarpu elektrinės pastatymas – iki 3 savaičių.

7. Viskas! Elektrinė veikia ir yra legali.

 

Jeigu pasirodė, kad tai nėra taip viskas paprasta – galime Jums padėti. Atliekame visus šiuos darbus ir klientui belieka pasidžiaugti galutiniu rezultatu. Susidomėtoje? Parašykite mums info@nogrid.lt.