Saulės-elektrinės

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokios galios saulės elektrinę pasirinkti?

Bene svarbiausias kriterijus statant saulės elektrinę yra jos galia. Saulės elektrinę išnaudosite efektyviai, jei pasirinksite tinkamos galios elektrinę. Vidutiniškai 1 kW pagamina 1000 kWh/metus. Jeigu Jūsų namai per metus suvartoja 7800 kWh, tai Jums reikalinga 7,8 kW galios elektrinė.

Jeigu statote naują namą ir nežinote kiek suvartosite elektros, galite parašyti mums el. paštu info@nogrid.lt. Padėsime apskaičiuoti planuojamos statyti saulės elektrinės galią.

Koks stogas yra tinkamiausias saulės elektrinei?

Idealus namo stogo nuolydžio kampas yra 30-45 laipsniai, kryptis – pietūs. Tačiau tai nėra ypatingai svarbu, nes sistemos efektyvumas neturint idealaus stogo sumažėja vos keliais procentais. Dažniausiai idealus kampas ir kryptis reiškia, kad neverta dėti papildomos tvirtinimo konstrukcijos. Pavyzdžiui, net į vakarus statmenai pastatyti moduliai generuoja 50 proc. savo maksimalaus pajėgumo.

Per kiek laiko atsiperka saulės elektrinė?

Saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpis yra 7-10 metų (jei pasinaudojate APVA parama). Atsipirkimas priklauso nuo saulės elektrinės įrangos, stogo tipo, pasvirimo kampo bei elektros suvartojimo sąnaudų. Kuo didesnis elektros energijos poreikis, tuo greičiau atsiperka saulės elektrinė. Be to, saulės elektrinės atsipirkimo laikas sutrumpėja, kai pasinaudojate APVA parama saulės elektrinei įsirengti.

Ar sumažės elektros energijos kaina, jei įsirengsiu saulės elektrinę?

Elektros energija yra neatsiejama kiekvienų namų dalis. Standartiškai elektros energiją perkame iš Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) už 15 ct/kWh. Saulės elektrinė suteikia galimybę nemokamai naudoti elektros energiją tuo metu, kada elektrinė generuoja elektrą, o perteklių „pasaugojimui“ perduoti į ESO. Elektros energijos perteklių susigrąžinate naktį arba tada, kada saulės elektrinė generuoja mažiau energijos ar suvartoja namų ūkis. „Pasaugojimo“ kaina yra 5.203 ct/kWh. Taigi, sutaupote 8,8 ct/kWh.

Ar galiu gauti paramą saulės elektrinei?

Taip. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbia kvietimus paramai gauti. Šia parama galės pasinaudoti fiziniai asmenys, planuojantys gaminti elektrą iš saulės šviesos. Planuojama skelbti keturis kvietimus iki 2023 metų. Per šį laikotarpį investicijos sieks daugiau kaip 16 mln. eurų. Paramos dydis yra 322,91 Eur/kW. Taigi, jei planuojate statyti 10 kW elektrinę, galite susigrąžinti 3229,10 Eur.

Kokių gamintojų įrangą montuojame?

Savo partneriais pasirenkame rinkos lyderius visame pasaulyje. Saulės moduliai – „Canadian Solar“ (Kanada), „LG“ (Korėja), „Q Cells“ (Vokietija). Įtampos keitikliai (inverteriai) – „Fronius“ (Austrija), „Solar Edge“ (Izraelis). Tai įmonės turinčios daugiau nei 20-ies metų darbo patirtį. Montavimo medžiagas renkamės iš aliuminio, nerūdijančio plieno, plastiko ir kitų medžiagų, kurioms suteikiama 10-ies metų garantija. Didžiąją dalį šių medžiagų tiekia „Aero Compact“ (Vokietija), „Profiness“ (Vokietija), kurie jau du dešimtmečius gamina saulės elektrinių montavimo įrangą.

Kokias garantijas suteikiame?

NOGRID statomoms elektrinėms suteikiame šias garantijas:

• Moduliui suteikiame 10-25-ių metų produkto garantiją ir 25-ių metų 80-83% efektyvumo garantiją (priklausomai nuo gamintojo);

• Įtampos keitikliui (inverteriui) suteikiame 7-12 metų garantiją su galimybe pratęsti iki 20-25-ių metų;

• Tvirtinimo konstrukcijai suteikiame 10-ies metų garantiją;

• Montavimo darbams suteikiame 5-ių metų garantiją.

• Dvipusė apskaita yra Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) elektros apskaitymo metodika, kuri fiksuoja tiek suvartotos, tiek sugeneruotos elektros kiekį. ESO apskaičiuoja, kiek kilovatvalandžių klientas pagamino ir suvartojo. Už kiekvieną susigrąžintą kilovatvalandę klientas moka 5.203 ct/kWh. Taigi, klientas moka už elektrą nebe 15 ct/kWh, o tik 4.2 ct/kWh.

Noriu visiškai atsijungti nuo elektros tinklų. Ar tai įmanoma?

Toks atsijungimas yra įmanomas jau dabar. Tačiau praktiškai yra labai svarbu žinoti, kokio tipo objektą norite atjungti. Jeigu tai yra gyvenamasis namas, kuris žiemą vartoja labai daug elektros, tai atsijungimas bus labai brangus, nes reikės daug baterijų. Tačiau jeigu tai yra sodo namas, kuriame būnate tik vasarą ar savaitgaliais, tai jam pakaktų ir nedidelės baterijų talpos, kas leistų pasiekti konkurencingą kainą. Susisiekite su mumis el. paštu info@nogrid.lt ir mes pateiksime išsamią informaciją ir pasiūlysime geriausią sprendimą Jums.

VARTOTOJŲ DUOMENŲ APSAUGA

Privatumo politika

UAB NOGRIDAS

Įmonės kodas: 304287390

PVM kodas: LT100010296217

Adresas: Kauno g. 16 (5 aukštas), LT-03212, Vilnius

Sąskaita: LT567300010148777551, luminor

+370 633 82 277 arba +370 691 02 020

info@nogrid.lt

Kauno g. 16 (5 aukštas), LT-03212, Vilnius